אוסף קישורים בעקבות הפיגוע בברנוער

הפיגוע בברנוער במוצ"ש שעבר זעזע אותי כמו שהוא זעזע רבים אחרים. התלבטתי מה לכתוב, וככל שהזמן עבר ראיתי יותר ויותר כתבות ופוסטים שהצליחו לתאר את מה שהרגשתי וחשבתי, וכעת אני מרגישה שכל מה שאני אכתוב יהיה חזרה על דברים שכבר נאמרו, ובניסוח פחות טוב. אם זאת, אני לא יכולה לעבור על הנושא על סדר היום. לכן  החלטתי לאסוף את הקישורים לחלק מהדברים שקראתי ואני חושבת שכדאי גם לכם לקרוא.

ולפני זה, חשוב לי להגיד: זכיתי להכיר את ניר כץ כמה פעמים לפני כמה שנים, ואומנם היו אלו מפגשים קצרים אך היה זה ברור מעל כל ספק שמדובר באדם נבון, קשוב ורגיש. יהיה זכרו ברוך.

מאמר של יוסי מקייטון בגוגאי: "הביטחון שאני רוצה שנבנה יחד לא יכול להיות מבוסס על הדוֹמוּת שלנו לאלו שבמוקדי הכח, הוא חייב להיות מבוסס על פירוק מוקדי הכח"

הנאום של נורה גרינברג מהעצרת בשבת:
"קל מאד להיות ליברלי ולקבל את השונה כאשר השונה הזה תואם בעצם את צלמכם ודמותכם. קל להיות פתוח ולקבל את האחר כאשר אחר זה הוא נורמטיבי, דובר בשפתכם, דוגל בערכים שלכם, עומד באמות המידה האסתטיות שלכם, כאשר האחרות שלו רחוקה מן העין. קשה הרבה יותר לקבל את השונה כאשר השונות שלו מכה בכם כמו אגרוף בפרצוף, כאשר היא מחייבת אתכם לבחון את עמדתכם, כאשר הוא מעמת אתכם עם האחר שבתוך עצמכם. אבל רק הכרה בזכות קיומו של האחר הזה היא הערובה לקיומה של הקהילה הגאה כולה."

פוסט של יוסי מתוך הבלוג "רשימות של חולדה" : "אולי נשאר גם להגיד: קחו להם את הרובים. יותר מדי רובים מסתובבים ברחובות שלנו – בידיהם של שוטרים, חיילים וחיילים בחופשה, מאבטחים, מתנחלים, שי דרומים למיניהם ועוד ועוד. והאצבעות קלות על ההדק, והשנאה וההתנכרות לזולת שוטפות את המוח כמו סמים. מישהו נתן לרוצח מתל-אביב לא רק שנאה אלא גם נשק אוטומטי."

ועוד פוסט של יוסי, שאומנם הוא לא בדיוק על הרצח, אבל הוא מתחבר לעניין מאוד, והוא בעיקר ממש מוצלח:

מאמר של עמית קלינג בנענע: "אולי אני באופן אישי לא זקוק לסביבת מגורים שבה שני גברים יכולים ללכת יד ביד ברחוב, אבל אני רוצה לחיות בסביבה שמאפשרת זה לאחרים – כי יקר לי החופש של חבריי, כי יקר לי חופש של אנשים זרים, כי אני לא רוצה לחיות במקום שבו אנשים צריכים להסתתר."

מודעות פרסומת
פוסט זה פורסם בקטגוריה כללי. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s